Nadšenců, kteří propadli pohybu na chlupatých lyžích, přibylo. Zvláště během lockdownu. Zkušenosti z Krkonoš mě přivedli k sepsání tucet postřehů, které by mohly pomoci ke zvýšení skialpové etikety. Když to nebude k poučení, tak alespoň k zamyšlení. Jestli máš nějaký další postřeh, pošli mi ho. Rád ho doplním a okomentuji.
— Blog —
Buďte v obraze. Nechte se inspirovat. Informujte se. Rádi se s Vámi dělíme o naše zkušenosti a zážitky.
Na našem blogu popisujeme i věcně a strukturovaně, jak probíhají lezecké kurzy, kurzy lezení zajištěných cest, alpské či tatranské výstupy nebo skialpové túry v Krkonoších.
Vrcholy a túry pod dohledem Ortleru
Dokonalé alpské dobrodružství ti umožní dotknout se všech třinácti vrcholů pod dohledem toho nejvyššího - Ortleru: Pizzo Tresero, Punta Pedranzini, Cima Dosegù, San Matteo, Monte Giumella, Punta Cadini, Rocca Santa Caterina, Cima di Pejo , Punta Taviela, Monte Vioz, Palon de La Mare, Monte Rosole se závěrečným výstupem na legendární Cevedale.
Výstup na Lomnický štít - Normálkou
Lomničák je s nadmořskou výškou 2 634 metrů druhou nejvyšší horou Vysokých Tater a Slovenska. Vrchol není přístupný po turistické značce. Využít můžete lanovku ze Skalnatého plesa, nebo podniknout výstup s profesionálním horským vůdcem.
Po dvou letech odkladů se podařilo v roce 2022 odjet na Island! A bylo to super, protože jsme se vrátili opálení a plní zážitků z lyžování v prašanu a se skalpem v podobě výstupu na Snæfellsjökull (1446 m) za pasem! Island je zážitek. Island se musí zažít!
Jedná se o krásnou horu, kterou máme moc rádi a rádi se sem vracíme. V malé vesničce Sulda (Sulden) panuje vždy pohoda a žádný spěch. Ortler, hora Obr se z veliké výšky na to naše pachtění dole. V seznamu máme několik výstupových tras. Můžete si vybrat. Můžete se zasnít. Můžete vyrazit!
Proč vystoupit na Grossglockner hřebenem Stüdlgrat? Výstup hřebenem Stüdlgrat je klasickou túrou, která však nic neztrácí ze své krásy ani náročnosti, přestože je docela populární trasou vedoucí na nejvyšší vrchol Rakouska - Grossglockner 3798.
Navazování na půlku lana. Jak na to?
Jak se navázat na střed nebo také na půlku lana jinak než na nebezpečnou liščí smyčku? Liščí smyčka může přepálit jistící oko sedáku! Jestli nevíte, jak se navázat jinak, tak koukněte na naše metodické okénko.
Běžný úkaz na stěnách nebo na skalách. Jestli vás někdo takto přepadne, nebude to lupič, ale váš lezec, kterého takto jistíte! Jistič se pekelně soustředí a jistí, co to jde. V pořádku. Ale co ty ruce? V tomto případě lano prochází jenom přes karabinu a kýbl tu neplní žádnou funkci. Brzdící ruka, která svírá lano pod kyblíkem či...
Navazování na půlku lana bez lišky
Jak se navázat na střed nebo také na půlku lana bez karabiny a zároveň nepoužít nebezpečnou liščí smyčku? Jestli nevíte, tak koukněte na naše metodické okénko.
Dost šílený, ale stále rozšířený nešvar při dobírání na štand nebo na vršek pískovcové věže. Většinou to probíhá tak, že se prvolezec sedne na hranu skály a cvakne si kyblík do jistícího oka a dobírá.